بازدید: 147 بازدید

امروزه دوربین های مدار بسته در تمامی مکان های عمومی ، محیط های کسب و کار ، واحد های تجاری و … مورد استفاده قرار می گیرند . شما می توانید  دوربین های مدار بسته را در هر مکانی که مد نظر نظر دارید نصب کنید . این دوربین ها می توانند به شما کمک کنند تا امنیت محیط و همچنین امنیت مالی و جانی افراد را تامین کنند . دوربین های مدار بسته از ویژگی ها و امکانات بسیار زیادی برخوردار هستند و روز به روز به این امکانات و ویژگی ها اضافه می شود اما یکی از مشکلاتی که برای دوربین های مدار بسته رخ می دهد هک دوربین مدار بسته به وسیله ی هکر ها می باشد .روش های جلو گیری از هک شدن دوربین مدار بسته

روش های جلو گیری از هک شدن دوربین مدار بسته

خرید دوربین مدار بسته از شرکت های معتبر

اولین مورد درباره جلوگیری از هک شدن دوربین مدار بسته ، انتخاب دوربین از یک شرکت معتبر می باشد . شما باید دوربین های مدار بسته خود را از افراد مطمئن خریداری کنید این موضوع موجب می شود تا دوربین مدار بسته ای باکیفیت و اصلی به دست شما برسد و از هک شدن نیز جلوگیری می کند .

استفاده از رمز عبور مطمئن

دوربین های مدار بسته ای که در محیط کار یا منزل و … استفاده می کنید نباید دارای رمز عبور ساده ای باشد اگر شما می خواهید که دستگاه هک نشود باید برای آن یکی رمز مطمئن و معتبر انتخاب کنید .

تغییر رمز در بازه های زمانی مختلف

یکی از کارهایی که باید در بازه های زمانی مختلف انجام داد تغییر رمز عبود در سیستم می باشد زمانی که شما رمز عبور خود را به صورت مرتب تغییر می دهید هکر ها نمی توانند به رمز شما دسترسی داشته باشند .

به روز رسانی سیستم ها

یکی از بهترین راهکار هایی که می تواند به جلوگیری از هک شدن سیستم انجام داد ، به روز رسانی مرتب دستگاه است . شما می توانید در بازه زمانی منظمی سیستم ها را به روز کنید و با انجام این کار سیستم های شما می تواند ویژگی های امنیتی خود را افزایش دهید .

استفاده از WIFI مطمئن برای دوربین های مدار بسته

اگر از دوربین مدار بسته ای استفاده می کنید که به شبکه WIFI متصل است باید دقت بیشتری داشته باشید . شما باید رمزی برای WIFI خود انتخاب کنید که ساده نباشد ، یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه کرد رمز عبور پیشرفته و قدرتمند است . بهتر است رمز را پیش خود نگه دارید تا کسی از آن مطلع نباشد .

استفاده از شبکه های اختصاصی

دوربین های مدار بسته در کنار مزایای فراوانی که دارند با مشکلاتی نیز همراه هستند که یکی از این مشکلات احتمال هک شدن دوربین مدار بسته است . اگر از دوربین های مدار بسته ای استفاده می کنید که از راه دور قابل دسترس است و برای متصل شدن نیاز به اتصال اینترنت دارند ما به شما پیشنهاد می دهیم از شبکه های اختصاصی استفاده کنید . اگر شما از شبکه های همگانی استفاده کنید احتمال هک دوربین مدار بسته بسیار بالا می رود .

چگونگی هک دوربین مدار بسته

شما باید بدانید که امکان هک سیستم مدار بسته تنها در صورتی وجود خواهد داشت که شما از اینترنت برای دیدن تصاویر دوربین مدار بسته استفاده می کنید یا شبکه داخلی شما به اینترنت متصل است . معمول ترین راه برای هک دوربین های مدار بسته چک کردن پسورد های ساده در سیستم می باشد . نرم افزار هایی وجود دارد که با چک کردن چند پسورد ساده امکان هک را ایجاد می کنند به عنوان مثال پسورد هایی مانند ۱۲۳۴ و ۰۰۰۰ و … این پسورد های رایج در بسیاری از دستگاه های مرکزی سیستم می باشد . نرم افزار هک با پیدا کردن IP دستگاه شما و چک کردن چند پسورد می تواند به سیستم شما وارد شود لذا اینجاست که اهمیت انتخاب برند دوربین مدار بسته و همچنین نوع اتصال و چگونگی رمز دو چندان می شود .

مطالعه بیشتر