بازدید: 260 بازدید

pal vs ntsc

Signal System  یا نوع سیگنال یعنی چه؟ (سیگنال تصویر دوربین مداربسته)

Signal System یا نوع سیگنال به تکنولوژی انتقال سیگنال های آنالوگ اشاره می کند. Signal System در واقع استانداردی است که سیگنال از طریق آن ارسال می شود.

Signal System به چه دردی می خورد؟(سیگنال تصویر دوربین مداربسته)

وقتی دو انسان می خواهند با هم صحبت کنند باید هر دو یک زبان مشخص را بلد باشند. متکلم به آن زبان صحبت می کند و مخاطب آن را دریافت کرده و معنای آن را می فهمد. حال اگر متکلم به زبان صحبت کند که مخاطب نداند چه اتفاقی می افتد؟ طبیعتا اطلاعاتی منتقل نمی شود. نوع سیگنال همان زبان دوربین های مداربسته است. برای ساخت یک سیستم مداربسته یکپارچه باید حتما دقت کنید که همه دوربین ها و تجهیزات ضبط کننده از یک نوع سیگنال استفاده کنند یا آن نوع سیگنال را پشتیبانی کنند.

چه نوع هایی از Signal System وجود دارد؟

همانطور که انسان ها زبان های بسیار مختلفی دارند انواع بسیار متفاوتی از استاندارد سیگنال هم وجود دارد. دو نوع قدیمی و بسیار رایج از انواع سیگنال PAL و NTSC بودند. از این استانداردها برای انتقال امواج ویدئویی برای تلویزیون ها استفاده می شد. با توجه به محبوبیت این استانداردها در گذشته، دوربین های آنالوگ قدیمی را هم با همین استانداردها می ساختند تا شما بتوانید آنها را مستقیم به تلویزیون وصل کنید و تصاویر آنها را ببنید. با گذشت زمان محدودیت های رزولوشن این استانداردها آزار دهنده شد و استانداردهای جدیدی مانند HDTVI، HDCVI و AHD معرفی شدند.

مطالعه بیشتر