بازدید: 182 بازدید

POE Injector دوربین مداربسته به قابلیت تغذیه تجهیزات مداربسته از کابل شبکه می‌گویند. دستگاه‌های دارای این قابلیت می‌توانند انرژی برق موردنیاز خود را از طریق کابل شبکه که مسئول انتقال دیتا نیز می‌باشند تأمین کنند. در این روش از دو زوج سیم موجود در کابل شبکه برای انتقال برق و از دو زوج دیگر برای انتقال اطلاعات استفاده می‌شود.

دستگاه POE Injector چیست ؟

برای انتقال برق به‌صورت POE به دوربین مداربسته تحت شبکه (IP) باید به دو زوج سیم از کابل شبکه برق وارد شود. این کار می‌تواند توسط روش‌های مختلفی انجام شود. یکی از راه‌ها استفاده از منبع تغذیه POE یا دستگاه POE Injector می‌باشد. این دستگاه وظیفه تزریق انرژی برق را به کابل شبکه بر عهده دارد و می‌توان از آن برای تأمین برق دوربین مداربسته استفاده نمود. POE Injector ها با ظرفیت‌های مختلف تولید می‌شوند و با توجه به تعداد پورت‌های ورودی و خروجی خود می‌توانند برق یک یا چند دوربین مداربسته یا دستگاه شبکه را به‌صورت POE تأمین نمایند.

POE Injector چگونه کار می‌کند ؟

روش کار این دستگاه بسیار ساده می‌باشد و به‌راحتی ، در مدت‌زمان کوتاهی می‌توان آن را راه‌اندازی نمود. این دستگاه به تعدادی دارای پورت ورودی و خروجی می‌باشد. کابل شبکه به پورت ورودی دستگاه متصل شده و در دستگاه به پین‌های شماره ۴ و ۵ قطب مثبت و پین‌های ۷ و ۸ قطب منفی تزریق می‌شود و در خروجی دیتا و برق در کابل شبکه موجود می‌باشد. پورت خروجی دستگاه توسط کابل شبکه به دوربین مداربسته IP باقابلیت POE متصل می‌شود.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید این دستگاه درواقع منبع تغذیه ساده‌ای می‌باشد که اتصال پین‌ها را با برق DC برقرار می‌کند و در خروجی آن کابل شبکه با برق تزریق‌شده به دو زوج سیم دیگر کابل را خواهیم داشت.

استفاده از POE Injector یکی از راه‌های تأمین برق دوربین مداربسته به‌صورت POE می‌باشد. در هنگام خرید این دستگاه به تعداد پورت‌های موردنیاز دستگاه و توان خروجی آن توجه داشته باشید. این دستگاه توسط شرکت‌های مختلف تولیدکننده محصولات شبکه در ظرفیت و کیفیت‌های مختلف تولید می‌شود و در بازار به‌راحتی قابل تهیه می‌باشد. با توجه به تأمین برق مصرفی دوربین‌ها توسط این دستگاه به کیفیت آن توجه ویژه‌ای نمایید ، محصولات و برندهای متفرقه معمولاً دارای طول عمر پایینی می‌باشند و در صورت ازکارافتادن دستگاه ، دوربین مداربسته متصل به دستگاه از مدار خارج خواهد شد.

برای جلوگیری از مشکلات احتمالی پیشنهاد می‌شود دوربین مداربسته و لوازم جانبی آن را فقط توسط فروشگاه‌ها و شرکت‌های معتبر فروشنده تجهیزات نظارتی تهیه نمایید.

 

مطالعه بیشتر